eshop

IKONA AP

IKONA SCH 

IKONA ROKSOR 

Rychlý kontakt

Centrála
PROFIL NÁBYTEK, a.s.
Hradská 280
396 01 Humpolec
Tel.: +420 565 300 111
e-mail: info@profil-nabytek.cz

Obchodní kancelář Praha
PROFIL NÁBYTEK, a.s.
Vinohradská  130
130 00, Praha 3
Tel.: +420 777 740 470
e-mail: obchod@profil-nabytek.cz

Dceřinná společnost
Profil Nábytok, s. r. o.
Stará Prievozská 2,
821 09 Bratislava,
Tel.: +421 905 825 240
e-mail:info@profil-nabytok.sk

 Kdo jsme byli, kdo jsme a kým chceme být

Historie firmy se začala psát 1. září v roce 1991, kdy jsme se coby čtyři společníci s porevolučním entuziasmem vrhli do podnikání v truhlářské výrobě. Pronajali jsme si prostory bývalého Okresního bytového podniku a s výrobou oken, dveří, schodů a jsme postupně pokládali základy firmy. Byla to doba poznávání, nejistoty a testování našich schopností. S prvními úspěchy jsme získávali sebedůvěru, která nás vedla k odkoupení celého areálu. 

Druhá polovina devadesátých let se nesla v duchu oprav areálu, k nimž jsme ve velkém přispívali svépomocí, a realizaci prvních větších zakázek. V roce 1995 jsme vybavili interiéry Domu seniorů v Praze a zjistili jsme, že toto je cesta, kterou bychom se měli dále ubírat. Následovala FN Olomouc, Okresní úřad v Karlových Varech nebo Domov Důchodců v Nejdku. Demolovali jsme staré budovy, začali výstavbou nové haly a přibírali zaměstnance. Přežili jsme "utahování opasků" v roce 1997 i za cenu zastavení některých investic a redukce zaměstnanců. Abychom byli konkurence schopni, zřídili jsme projekční a architektonickou kancelář. 

Těžké chvíle jsme přestáli a přelom tisíciletí nám potvrdil, že jsme jednali správně. Mohli jsme se vrátit k investicím do výstavby nové haly a její výbavy. Dokázali jsme obstát v tvrdé konkurenci u velkých zakázek a dostali se tak do povědomí nejen díky účasti na velkých veletrzích. Toto úsilí bylo zakončeno v roce 2000 třešničkou na našem firemním dortu a to získáním certifikátu systému řízení jakosti  ČSN EN ISO 9001. 

Počátkem 21. století jsme neustále rozšiřovali pole naší působnosti, ale se stálým důrazem na řemeslnou kvalitu a poctivou truhlářskou tradici ruku v ruce s nejmodernějšími technologiemi. V roce 2005 jsme v souvislosti se vstupem na slovenský trh založili dceřinou společnost Profil Nábytok v Bratislavě. Byznys u sousedů nám však nestačil a začali jsme se etablovat na trzích EU, kde jsme si našli obchodní partnery. 

Stále více jsem si začali uvědomovat důležitost nejen kvalitního zpracování, ale i designu. V roce 2007 jsme tak na veletrhu Medica Brno představili sérii nábytku Polygon splňující nejnáročnější požadavky zákazníků, kteří jej užili v nemocnicích a office centrech. 

V době celosvětové ekonomické krize, jsme pružně zareagovali tím, že jsme rozšířili obchodní tým, diverzifikovali výrobu a investovali do vývoje tak, abychom v duchu hesla "buď připraven" mohli oslovit co nejširší spektrum zákazníků. Snažili jsme se zefektivnit výrobu, abychom byli připravení zvládnout tvrdý tlak na kvalitu, rychlost, kreativitu a samozřejmě nabídnout konkurence schopnou cenu.

V roce 2012 jsme vybavili nábytkem již druhou budovu, která se stala stavbou roku a dokončili komplexní realizaci interiérů léčebného pavilonu v FN Nitra během jednoho měsíce v celkové hodnotě 17 miliónů.

Následovalo otevření showroomu v Praze, který se stal místem schůzek se zákazníky, pro které design hraje prim. Díky důrazu na formu jsme začali spolupracovat v Peugeotem na výbavě jeho showroomů nejen v Česku a Slovensku. Jedním z nejzajímavějších, byť menších projektů, byla realizace interiérů v Muzeu Jana Husa v Německé Kostnici. Velkou akci jsme si zase vyzkoušeli při montáži obložení nově budované radnice v holandském Utrechtu. 

Důraz na krásu v souladu s kvalitou a funkcí zatím vyvrcholil novou kolekcí modulárního nábytku MOVE ME, který byl v roce 2015 představen na veletrhu FOR OFFICE v Praze. Celková expozice nám získala ocenění TOP EXPO a modulární nábytek cenu GRAND PRIX díky spolupráci s mladými designéry a architekty, kterým v souladu s tradicí kvalitní řemeslné výroby dáváme v poslední době čím dál větší prostor. 

Nechceme být jen "vybavovači" velkých investičních projektů, ale aktivně se s Vámi podílet na podobě prostředí, ve kterém se naše životy odehrávají, abychom ho zpříjemnili nejen pacientům nemocnic, hotelovým hostům, zaměstnancům v kancelářích ale i lidem ve svých domovech. 

Doufáme, že se s Vámi budeme potkávat i nadále a to nejen prostřednictvím našeho nábytku. Děkujeme, že jste s námi! 0001