eshop

IKONA AP

IKONA SCH 

IKONA ROKSOR 

Rychlý kontakt

Centrála
PROFIL NÁBYTEK, a.s.
Hradská 280
396 01 Humpolec
Tel.: +420 565 300 111
e-mail: info@profil-nabytek.cz

Obchodní kancelář Praha
PROFIL NÁBYTEK, a.s.
Vinohradská  130
130 00, Praha 3
Tel.: +420 777 740 470
e-mail: obchod@profil-nabytek.cz

Dceřinná společnost
Profil Nábytok, s. r. o.
Stará Prievozská 2,
821 09 Bratislava,
Tel.: +421 905 825 240
e-mail:info@profil-nabytok.sk

 

Nekvalitnímu nábytku nedejte šanci

1 rady

 

 Tropickou atmosféru v dětském pokoji vykouzlí fóliovaná nábytková dvířka v designu grapefruit, která nabízejí namíchanou barvu žluté s červenou.

Raději jeden kousek, ale kvalitní a cenný, než několik šuntů – tím bychom se měli řídit v době ekonomické krize více než kdy jindy. Stejně tak se nevyplácí investovat do extravagance a módních trendů, které vyšumí do roka a do dne. Sázejme raději na poctivé přírodní materiály, naučme se ocenit kvalitu, nadčasovost, pravdivost a funkčnost výrobku, které mají být jasné na první pohled.

Obývací sestava s knihovnou vyrobená kompletně na zakázku. Precizní zpracování, dřevina s dýhou o síle 1,5 až 2 mm ručí za vysoce kvalitní výrobek.

Manuál, jak nenaletět

Nábytek v obchodě se nám líbil, vypadal kvalitně a my jsme ho koupili. Přesto s ním nejsme spokojeni, protože se častým používáním rozklížil, úchytky se v rukách viklají a dýha odlupuje. Co s tím, kde se stala chyba?

Pokud nejsme odborníci, obvykle se při nákupu nezaměříme na detaily, které zkušenému oku neuniknou a odhalí technologické vady.

2

 

Spojení skříněk obyčejným vrutem, který je pro kvalitu a pevnost nábytku nedostačující.

Velkou chybou je nedostatečná síla korpusu. Standardní tloušťka je u českých dodavatelů 18 mm, ale setkat se můžeme jenom s 16 mm. Nejde jen o to, že silnější varianta vypadá lépe, ale masivnější styl korpusu zajišťuje větší pevnost ve vztahu např. k pantům a dalšímu kování.

Stejně tak je tomu u nábytkových dvířek, která jsou nejvíce vystavena námaze a častému pohybu. I ta mají mít sílu 18 mm a nikoliv 16 mm. Vyšší tloušťka je vždy vítaná a navíc umožňuje volit širší spektrum frézování (jak do plochy dvířek, tak i hran).

 

Spojení skříněk správným nábytkářským šroubem.

Při koupi nábytku si pečlivě prohlédneme hlavně spojení skříněk sestavy, ať už jde o běžné skříně, obývací stěny nebo kuchyňské linky. Jestliže spojení jistí pouze vruty, je to špatné. Je nutné, aby v nábytku byly spojovací šrouby: ty jsou pevné a hlavně při demontáži a opětovném sestavení kuchyně neponičíme korpus.

Podíváme se rovněž na prosklená dvířka. Sklo se v nich zcela běžně zasouvá do polodrážky a pak utěsní proti vypadnutí silikonovým těsněním. Jestliže objevíme jištění skla jen pomocí háčků, nábytek nekupujeme! Skleněná výplň se brzy uvolní, při zavírání sklo drnčí a ve skulinách se usazují nečistoty, mastnota.

 

Chybné upevnění skla pouze pomocí plastových úchytů.

 

Správné upevnění skla silikonovou lištou v polodrážce.

Co má být samozřejmostí

Nebojte se ozvat, požadujte kvalitu a chtějte vědět, na co máte právo, co by mělo být běžné. To někdy českému zákazníkovi chybí.

Vybavení interiéru je nákladnější investice a chyby způsobené naší neznalostí o to více a dlouho mrzí.

 

Dětský pokoj vyrobený na zakázku, který nabízí nápaditost, originální prvky, krásný design a dostatek úložného prostoru.

Jako samozřejmost by např. měla být pravoúhlost výrobku. Po montáži nábytkového prvku musí být všechny úhly kolmé a spoje rovné, bez přesahů. Nikde žádné škvíry a nerovnosti, to je na reklamaci.

U dřevodekorů by měl sedět směr let dřeva: vodorovně nebo svisle na ploše. Někdy se zákazník dočká i děsivého překvapení s dekorem napůl ve svislém a napůl ve vodorovném směru. A to obvykle, když mu přijde nábytek v jednom velkém balíku, nesmontovaný.

Pro výrobce by neměl být problém nabídnout nám desítky povrchových úprav, dekor i u zadních dvířek a poradit s kombinací dekorů dřeva, lesku, matu, barvy v rámci jedné sestavy nábytku třeba do ložnice, obývacího pokoje. Příprava, zpracování, materiál, práce a samozřejmě i montáž vyrobeného kusu nábytku musejí být zahrnuty v ceně.

 

Lampa, konferenční stolek a knihovna mají nadčasový minimalistický design. Materiál: americký ořech.

Jestliže prodejci nabídnou pouze korpus s dvířky, třeba u kuchyňské linky dokonce bez pracovní desky, kování, montáže, nikdy na to nepřistupte, i když nízká cena je lákavá. Ona se totiž s dodatky velmi rychle zvedne, a to hodně vysoko.

Údržba a čištění nábytku z lamina

Údržba laminovaného nábytku je snadná. Není dobré jej zbytečně namáčet, voda by jej mohla při dlouhodobějším působeni nevratně poškodit. Při čištěni běžných nečistot je nejvhodnéjši použit měkkou suchou nebo navlhčenou textilii Při větším znečištěni můžeme použít teplou vodu s běžnými čisticími prostředky. V tomto případě je potřeba nábytek nejdříve důkladně namokro utřít a následně dobře vysušit Voda by ale neměla zatíkat do míst spojů. Na nábytek z lamina nepoužívejte přípravky, které by mohly svou strukturou povrch nábytku poškrábat.

Údržba klasického lamina

Pro bezproblémové užívání doporučujeme :

Návody na čištění a ošetřování

Povrch se všeobecně snadno čistí. Toto platí rovněž pro strukturované povrchy. Doporučené postupy čištění při různém stupni znečištění:

LEHKÉ, ČERSTVÉ ZNEČIŠTĚNÍ

Čistit papírovými utěrkami, měkkými čistými textilními utěrkami (suchými/vlhkými} nebo houbičkou. Při vlhkém otíráni osušit savou papírovou utěrkou nebo mikrovláknovou utěrkou. Zamezení tvorby šmouh Šmouhy vznikají nejčastéji čištěním organickými rozpouštědly ve spojení se studenou vodou a vícenásobně použitými utěrkami nebo kůžemi na čištění oken. Aby veškerá čištění proběhla bez tvorby stop po čištěni a šmouh, je doporučeno následné vlhké přetření teplou vodou. Poté se povrch dosuší běžně dostupnými papírovými nebo mikrovláknovými utěrkami.

NORMÁLNÍ ZNEČIŠTĚNÍ - DELŠÍ DOBA PŮSOBENÍ

Čištění horkou vodou, čistým hadrem nebo mikrovláknovou utěrkou, měkkou houbičkou nebo měkkým kartáčem. Použit běžně dostupné čistící prostředky pro domácnost, tekuté nebo jádrové mýdlo, bez abrazivních složek. Následné za vlhka přetřít čistou vodou a čisticí prostředek bezezbytku odstranit, aby se zamezilo tvorbě šmouh. Potom povrchovou plochu osušit savou textilní nebo papírovou utěrkou.

Čistící prostředky, které by se v žádném případě neměly používat: brusné nebo odírající prostředky (brusný prášek, čisticí houbičky s drsnou stranou, ocelová vina ) leštící prostředky, čisticí prostředky na nábytek, bělící prostředky čistící prostředky se silnými kyselinami a silnými kyselými solemi přístroj na čištění parou.

POKYNY K OŠETŘOVÁNÍ A POUŽÍVÁNÍ PRO MATNÉ POVRCHY

U povrchů v matném provedení se jedná o verzi s dotekovým a optickým vjemem blízkým přírodnímu materiálu. Tím obdrží povrchová plocha charakter svého předobrazu, masivních povrchů dřeva v olejovaném nebo matně lakovaném provedeni. Podobně, jako např. u povrchů s vysokým leskem nebo také u povrchových ploch masivního dřeva, je třeba při používáni popř při ošetřování tohoto matného povrchu respektovat určité zásady. V zásadě lze normální pozůstatky znečištění bez problémů odstranit, tak jako u jiných povrchů z umělé hmoty. Při tom je důležité, aby byla k čištění vždy použita měkká utěrka, popř. aby použitá čisticí utěrka byla pokud možno vlhká. V žádném případě by neměly být používány ostré čistící prostředky/prášky, ocelová vlna. leštící prostředky, prací prostředky, nábytkové čistící prostředky, bělící prostředky, čistící prostředky se silnými kyselinami a parní čistící přístroje, nebot tyto. jakož i příliš drsné utěrky nebo čistící houbičky s drsnými stranami, způsobují při příliš intenzivním tření nebo drhnutí na povrchu lesklé stopy popř. lesklá místa, která znamenají poškození povrchové plochy, jež nejsou již odstranitelná. Mastné pozůstatky by rovněž měly být odstraněny v krátkém čase. nejpozději do 48 hodin, jelikož příliš dlouhá doba jejich působení může též vést k poškození povrchové plochy.

POKYNY K OŠETŘOVÁNÍ A POUŽÍVÁNI PRO HLUBOKÉ POVRCHY

Hlubší povrchy, jako je např. ST22. často budí dojem vyšší choulostivosti, jakož i pracnějšího čištění. Intenzívní laboratorní výzkumy však dokazují, že nelze tento subjektivní dojem potvrdit a vlastnosti odpovídají ostatním povrchům desek EURODEKOR®. Obzvláště pokud se týká odolnosti proti poškrábání, dosahují povrchy s ST22 hodnot ležících výrazně nad průměrem trhu Čištění je třeba provádět ve směru struktury povrchové plochy. Všechny další pokyny dle předchozích odstavců lze aplikovat též u ST22. Výše zmiňované řady pokusů jsou potvrzovány též pozitivními zkušenostmi při použitíí ST22 ve frontech kuchyní. Rovněž v kombinaci s velmi světlým dekorem lze provádět bezproblémové čištění za podmínky dodržení výše uvedených pokynů.