CINK CINK GRAND OPENING!

12.9.2023

CINK CINK GRAND OPENING!

foto: Jan Veleta

Čtvrtou dekádu naší existence posouváme na nové koleje.

Minulý čtvrtek byl náš areál otevřen veřejnosti. Hosté mohli nahlédnout do nových administrativních prostor včetně showroomu s našimi produktovými řadami a projít si s průvodci výrobu, která je vybavená nejmodernější technologií pro výrobu nábytku. Součástí programu byla také například přednáška architekta Luďka Rýznera z OK PLAN ARCHITECTS nebo zaparkovaný pojízdný domek Mobile Hut od studia Artikul Architekti.

 

· Výrobní trať ·

Co znamená evoluce výroby nábytku v Profilu? Toto téma bylo přiblíženo návštěvníkům během prohlídek výroby, kde se mohli dozvědět více o moderní technologii, díky které jsou optimalizovány výrobní procesy, zvýšená efektivita, dochází ke zlepšení pracovních podmínek pro obsluhu a zároveň je zárukou udržení kvality výrobků. Německá technologie HOMAG, která se ve firmě využívá, patří k současné špičce v ergonomii výrobního procesu.

· Trať designu – trať udržitelnosti ·

Během akce bylo představeno široké portfolio produktových řad pro kanceláře, zdravotnictví a atypické interiéry, které vznikají na základě spolupráce mezi architekty, technology a v neposlední řadě šikovných truhlářů. Už při návrhu se přemýšlí o udržitelnosti, funkčnosti a kvalitě konečných produktů. Estetická stránka pak tyto vlastnosti následuje. V novém showroomu byly představeny i některé nové produkty, které brzy budou k vidění i na našem webu a e-shopu v produktové nabídce. 

 

· Edukační zastávka ·

Nová hala je postavena na brownfieldu bývalého nákladového nádraží v Humpolci. Proto se mohli účastníci akce zúčastnit botanické procházky po okolí s geobotanikem Janem Albertem Šturmou, který je seznámil s rostlinami tzv. městské divočiny. Těm se daří právě na zanedbaných místech suburbií, ale třeba i v okolí kolejišť. Tedy v lokalitách, kde naše nová hala stojí. Výběr místa proto nebyl náhodný. Revitalizace brownfieldu nám dávala větší smysl než stavět na zelené louce. Zároveň jsme chtěli přestěhováním z centra ulevit městu od hluku a dopravy.

· Worshopy ·

Workshop nejen pro děti. Ve spolupráci se studiem Schwestern a grafickou designérkou Martou Maštálkovu byly pro děti i dospělé připraveny tvořivé workshopy.  Hosté si mohli vyzkoušet základní truhlářské dovednosti a odnést si vlastní výrobek – jednoduchou stoličku. Ta byla vyrobena z překližky v kombinaci s roksorovými pruty – tedy z materiálu, který nás v Profilu okouzlil a používáme ho např. pro výrobu stolových podnoží, věšáků a dalších produktů z kolekce Roksor jako styl. Během workshopu s Martou Maštálkovou děti navrhovaly pomocí frotáží a vlastní imaginace svůj vysněný kus nábytku.

· 30+ ·

Na začátku jsme byli čtyři. Dnes máme okolo sebe tým špičkových obchodníků, projektantů, architektů, technologů a truhlářů, kteří s námi míří vpřed na nové koleje. Nedílnou součástí je i nástupnická generace, která se aktivně zapojuje do dění v Profilu a podporuje tak tradici rodinné firmy. 

 

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a stali se tak jedinečnou součástí akce CINK CINK GRAND OPENING!

Prohlédněte si fotografie z akce zde

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.