Novinky

CINK CINK GRAND OPENING!

12.9.2023

 

foto: Jan Veleta

video: Jakub Minka

CINK CINK GRAND OPENING!
play

Čtvrtou dekádu naší existence posouváme na nové koleje.

Minulý čtvrtek byl náš areál otevřen veřejnosti. Hosté mohli nahlédnout do nových administrativních prostor včetně showroomu s našimi produktovými řadami a projít si s průvodci výrobu, která je vybavená nejmodernější technologií pro výrobu nábytku. Součástí programu byla také například přednáška architekta Luďka Rýznera z OK PLAN ARCHITECTS nebo zaparkovaný pojízdný domek Mobile Hut od studia Artikul Architekti.

 

· Výrobní trať ·

Co znamená evoluce výroby nábytku v Profilu? Toto téma bylo přiblíženo návštěvníkům během prohlídek výroby, kde se mohli dozvědět více o moderní technologii, díky které jsou optimalizovány výrobní procesy, zvýšená efektivita, dochází ke zlepšení pracovních podmínek pro obsluhu a zároveň je zárukou udržení kvality výrobků. Německá technologie HOMAG, která se ve firmě využívá, patří k současné špičce v ergonomii výrobního procesu.

· Trať designu – trať udržitelnosti ·

Během akce bylo představeno široké portfolio produktových řad pro kanceláře, zdravotnictví a atypické interiéry, které vznikají na základě spolupráce mezi architekty, technology a v neposlední řadě šikovných truhlářů. Už při návrhu se přemýšlí o udržitelnosti, funkčnosti a kvalitě konečných produktů. Estetická stránka pak tyto vlastnosti následuje. V novém showroomu byly představeny i některé nové produkty, které brzy budou k vidění i na našem webu a e-shopu v produktové nabídce. 

 

· Edukační zastávka ·

Nová hala je postavena na brownfieldu bývalého nákladového nádraží v Humpolci. Proto se mohli účastníci akce zúčastnit botanické procházky po okolí s geobotanikem Janem Albertem Šturmou, který je seznámil s rostlinami tzv. městské divočiny. Těm se daří právě na zanedbaných místech suburbií, ale třeba i v okolí kolejišť. Tedy v lokalitách, kde naše nová hala stojí. Výběr místa proto nebyl náhodný. Revitalizace brownfieldu nám dávala větší smysl než stavět na zelené louce. Zároveň jsme chtěli přestěhováním z centra ulevit městu od hluku a dopravy.

· Worshopy ·

Workshop nejen pro děti. Ve spolupráci se studiem Schwestern a grafickou designérkou Martou Maštálkovu byly pro děti i dospělé připraveny tvořivé workshopy.  Hosté si mohli vyzkoušet základní truhlářské dovednosti a odnést si vlastní výrobek – jednoduchou stoličku. Ta byla vyrobena z překližky v kombinaci s roksorovými pruty – tedy z materiálu, který nás v Profilu okouzlil a používáme ho např. pro výrobu stolových podnoží, věšáků a dalších produktů z kolekce Roksor jako styl. Během workshopu s Martou Maštálkovou děti navrhovaly pomocí frotáží a vlastní imaginace svůj vysněný kus nábytku.

· 30+ ·

Na začátku jsme byli čtyři. Dnes máme okolo sebe tým špičkových obchodníků, projektantů, architektů, technologů a truhlářů, kteří s námi míří vpřed na nové koleje. Nedílnou součástí je i nástupnická generace, která se aktivně zapojuje do dění v Profilu a podporuje tak tradici rodinné firmy. 

 

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a stali se tak jedinečnou součástí akce CINK CINK GRAND OPENING!

Prohlédněte si fotografie z akce zde

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.