Cirkulární nábytek

Vyrábíme a nabízíme vysoce kvalitní produkty, které vydrží dlouho a neobsahují ekologicky závadné prvky. Udržitelnost pro nás není projektovým ani korporátním cílem, ale díky úzké spolupráci s platformou cirkulární ekonomiky circu.eu podnikatelský přístup, který se projevuje v každé činnosti.

Cirkulární nábytek

Pilíře cirkulární ekonomiky naší společnosti

Garance zpětného odběru Garance zpětného odběru
Recyklovatelné a ekologické materiály Recyklovatelné a ekologické materiály
Eliminace dodavatelského řetězce Eliminace dodavatelského řetězce
Pronájem nábytku Pronájem nábytku

Při vývoji produktů, které vydrží co nejdéle, se naše společnost ve spolupráci s circu.eu vyhýbá krátkodobým trendům a vynechává nepodstatné detaily. Nové výrobky jsou navrženy tak, aby zůstaly v aktivním používání po maximální dobu a poté byly snadno recyklovány.

Garance zpětného odběru

Svým zákazníkum garantujeme zpětný odběr nábytku, který už nadále nechtějí využívat, v podobě odkupu nebo ekologické likvidace. Nábytku tak vdechneme druhý život tak, že ho nejdříve repasujeme a následně využijeme pro další potřebné účely. Nábytek, který již nelze opravit, ekologicky zlikvidujeme.

Výroba z recyklovatelných a ekologických materiálů

Při vývoji a výrobě nového nábytku vybíráme z přírodních materiálů, které dodávají eleganci a trvanlivost našim produktům. Inspirujte se například nábytkovou kolekcí TAK, která sází na tradiční truhlářské spoje a přírodní linoleum

Eliminace dodavatelského řetězce 

V naší společnosti se snažíme minimalizovat přepravy materiálu a polotovarů, proto vybíráme z lokálních dodavatelů, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Navíc díky vlastní kovovýrobě či pásové pile (katru) ve stejném areálu s naší nábytkářskou výrobou, se stáváme soběstační v několika dalších činnostech. 

Pronájem nábytku 

Mezi naše služby pro podporu cirkulární ekonomiky patří také pronájem nábytku. Můžete tak vybírat z našich nábytkových kolekcí nebo nábytku vyrobeného na míru a pronajmout si produkty na libovolnou dobu. 

Upcycling v praxi

Že to myslíme opravdu vážně dokazuje zdařilá realizace výstavy Nejedna rodina v humpolecké zóně pro umění 8smičce, která představila osobnosti jako I. M. Jirouse, Zorku Ságlovou a Jana Ságla, včetně jejich přátel a životních partnerů. Architektura výstavy navržená studiem Schwestern návštěvníka výstavy provedla jejich tvorbou i propletenými vztahy a kličovými událostmi. PROFIL NÁBYTEK se postaral o realizaci vestavného mobiliáře, navrženého pro tuto výstavu. 

Po ukončení vyvstala otázka, jak zánovní mobiliář využít. Některé prvky si 8smička nechala pro další užívání a našla jim jinou funkci. Výstavní stoly budou sloužit jako pracovní stoly pro různé workshopy.

Nápad dát zbylému nábytku druhou šanci přišel od architektek ze studia Schwestern, které zrovna řešily architekturu nové výstavy ve Východočeské galerii v Pardubicích. Do architektury nové výstavy instalace se podařilo zařadit věškerý materiál. Pár prvků zůstalo v původní podobě, většina prvků se ale různě upravovala či úplně demontovala a sestavily se nové kusy. Výstava "Těsné formy: sonda do sbírky" totiž ukazuje zejména plastiky, kterým bylo nutné vyrobit podstavce. Výrazným prvek je i velký stůl, který v původní výstavě sloužil jako velká lavice k sezení. V nové výstavě se horní deska zachovala a byla opatřena novou vyšší konstrukcí, aby splnila požadavky nové funkce.

Inspirujte se našimi realizacemi

I v našich dalších projektech si zakládáme na principech cirkulární ekonomiky. Při vybavování nových prostor nekoukáme na staré věci jako na odpad, ale naopak se s nimi snažíme pracovat. Příkladem může být repasování starých trámů a železa, které jsme využili pro tvorbu nového nábytku v muzeu Jana Husa v Kostnici. Při rekonstrukci býválé obecní školy v Krkonoších, kterou jsme proměnili na firemní apartmány, se repasovaly původní společné prostory a další prvky, které byly v budově nalezeny. Níže se můžete podívat na další reference s podobným přístupem.

Vylaďte svůj interiér k dokonalosti 

Potřebujete poradit s výběrem nábytku pro váš projekt? Ozvěte se nám a společně vymyslíme, jaká nábytková řada bude přesně vyhovovat vašim požadavkům.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.