Blog

Coworkingové centrum, ve kterém je radost pracovat

20.5.2020

Coworkingové centrum, ve kterém je radost pracovat

Coworkingová centra jsou celosvětovým fenoménem a obrovské úspěchy sklízí i v České republice. Díky velké koncentraci kreativních lidí a jedinečné atmosféře přináší skvělé pracovní podmínky pro freelancery, týmy i malé firmy. Zvažujete realizaci coworkingového centra, které si rychle získá pověst místa, v němž je radost pracovat? Máme pro vás několik tipů, na co se při realizaci zaměřit a jakému typu nábytku dát přednost.

Coworkingové centrum v Humpolci.jpg

Sdíleným prostorům coworkingového centra svědčí dostatečné množství světla a vysoké stropy.

 

Coworking – různorodý prostor s důrazem na sdílení nápadů

Pokud jste měli možnost navštívit coworkingové centrum, jistě nám potvrdíte, že v něm dominoval prvek sdílení. Prostory by měly být koncipované tak, aby zdůrazňovaly otevřenost a možnost vzájemné spolupráce. Přesto musí být coworkingová centra natolik různorodá, aby zajistila dobré podmínky jak pro kreativní činnost v kolektivu, tak hlubokou individuální práci.

Ve sdílených kanceláří si zkrátka musí každý najít to, co mu vyhovuje. Proto je dobré centrum rozdělit na tiché zóny, kde je více soukromí, a na veřejné prostory, které pulzují a ve kterých se mohou členové potkávat a sdílet. Aby byli všichni spokojení, je třeba jasně vymezit místa, kde má být klid, a kde má být naopak živo.

 

Kancelářský nábytek pro individuální i kolektivní práci

Než se pustíte do zařizování coworkingového centra, promyslete si, které části mají být určené pro týmové aktivity, a které pro individuální práci. Podle toho vybírejte i kancelářský nábytek. Osobní komunikaci a práci v kolektivu podpoříte umístěním maximálně funkčního pracovního stolu TAK, který vyniká stabilitou a propracovaností detailů. Stůl je přístupný ze všech stran a poslouží jako pracoviště až pro 6 lidí. Dobře se doplňuje s dřevěnými lavicemi TAK, které pojmou více členů a umožní vzájemnou spolupráci bez bariér.

Soukromí ve vašem coworkingovém centru dosáhnete umístěním kulatých stolů, které jsou ideální pro jednání mezi čtyřma očima. Designově odlehčenou variantou jsou pak oblíbené stoly z kolekce MOVE ME, která vám díky své modularitě dají absolutní volnost při vybavování jakéhokoliv prostoru. Doporučujeme stoly doplnit o praktické designové paravány, které jasně vytyčí osobní prostor a zajistí maximální soukromí při práci na vlastních projektech. Důraz na rozdělení prostorů pro individuální a kolektivní práci jsme kladli i při realizaci sdílených kanceláří Cowork:s Humpolec, které vám poslouží jako dobrý zdroj inspirace.

cowork_humpolec_17.jpg

Zajistěte členům coworkingu klid na práci.

 

Možnost práce vestoje členové coworkingu oceňují

O negativních dopadech mnohahodinového sezení za kancelářským stolem se mluví už nějaký pátek. Dopřejte uživatelům svého coworkingu maximální pohodlí a umožněte jim pracovat vestoje. Vybavte sdílenou kancelář výškově stavitelným pracovním stolem, který vyniká jednoduchým vertikálním posouváním pracovní plochy. Uvidíte, že variabilitu a možnost přizpůsobení pracovního prostředí individuálním potřebám ocení všichni členové.

 

Nezapomeňte na dostatek úložných prostorů

I ve sdílených kancelářích je potřeba zajistit dostatečné množství úložných prostorů, které budou využívat jak členové, tak personál. Nezapomeňte na uzamykatelné skříňky na osobní věci, dostatečný počet věšáků, stejně tak na police či otevřené a uzavřené boxy. Pro navození příjemné atmosféry zakomponujte do sdílených kanceláří i rostliny a další přírodní motivy.

 

Zaujměte svérázným pojetím prostoru a jedinečným vizuálem

Chcete, aby se vaše coworkingové centrum vrylo do paměti široké veřejnosti? Zaujměte netradičním vizuálem a nebojte se hravosti, experimentálnosti a tvarové pestrosti. I když by měl být prostor sdílených kanceláří opticky čistý, kombinace různých barevných schémat, materiálů a tvarů podpoří kreativní aspekt a navodí přátelskou atmosféru. Nezapomínejte ani na důmyslnou koncepci dalších prostorů, které jsou nedílnou součástí coworkingu, ať už půjde o recepci nebo zastřešené venkovní posezení.

Malá kavárna v coworkingovém centru.jpg

Malá kavárna nebo kuchyňka je vždy dobrý nápad.

 

Navrhnout multifunkční interiér, který bude maximálně funkční, a přitom designově zajímavý a působivý, není jen tak. Chcete pomoci s realizací coworkingového centra, ve kterém bude radost pracovat? Ozvěte se nám! Spolupracujeme s architekty, kteří vaše prostory doladí do posledního detailu.

 

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.