Projekty

Proměnili jsme bývalou horskou školu na moderní apartmány s wellness

8.1.2020

Proměnili jsme bývalou horskou školu na moderní apartmány s wellness

Před více než deseti lety jsme se rozhodli zrekonstruovat starou školní budovu v Krkonoších a proměnit ji na moderní ubytovací zařízení, které bude sloužit zaměstnancům, partnerům i široké veřejnosti. Apartmány jsou situovány v jižním svahu a poskytují překrásné výhledy do údolí i na vrcholy českých hor. Abychom návštěvníkům zajistili ještě větší komfort při ubytování v srdci horské přírody, pustili jsme se do projektu výstavby wellness a dalšího apartmánu. Přístavba na první pohled zaujme nadčasovým designem a citlivým propojením s okolní přírodou.

stara_skola_exterier_13.jpg

Stavba připomíná ještěra, který se vyhřívá na slunci  a vyhlíží do okolní krajiny.

 

Stavbu měl na starost Projektový ateliér David z Liberce, se kterým jsme spolupracovali jak na rekonstrukci staré školní budovy, tak na nové přístavbě. Spolupráce s ateliérem David byla bezproblémová a nesla se v přátelském duchu. Interiéry a vybavení budov jsme vymýšleli spolu s Architektonickým studiem Schwestern.

 

Odpočinkový domek s relaxačním zázemím a apartmánem

K hlavní budově apartmánu Stará škola jsme postavili nový odpočinkový domek s nadstandardním relaxačním zázemím pro hosty. Interiéry jsou vybaveny nábytkem na míru, který jsme do posledního detailu promýšleli společně s architektonickým studiem Schwestern.

Spodní část odpočinkového domku je zasazena do svahu a zaujme velkými jižně orientovanými okny a vstupy. V těchto prostorách vznikly sauny, odpočívárny, ochlazovací bazének a společenská místnost, kterou lze využívat jako obytnou garsonku. Přímo před vstupem do relaxační části domku jsme situovali venkovní jezírko, které do okolního prostředí skvěle zapadá. Nad odpočinkovou zónu jsme pak dostavěli jeden otevřený apartmán s netypickými proporcemi. Horní část domku je černá a oplechovaná. Svým úzkým podlouhlým tvarem připomíná ještěra, který vyhlíží na protější svahy.

sauna_11.jpg

Výhled z apartmánu do krajiny si užijete v zimě i v létě.

 

Přírodní materiály na prvním místě

Veškerý nábytek v přístavbě apartmánu Stará škola byl zhotoven na míru ve vlastní výrobně Profil Nábytek. Pocit útulnosti a skvělou akustiku zajišťují dubová podlaha společně s překližkovými obklady. Cílem realizace bylo zajistit maximální propojení s okolní krajinou tak, aby se stíraly hranice mezi interiérem a exteriérem. Interiérové vybavení v čele s nábytkem z přírodních materiálů je prosté a minimalistické. O dekor a barvy se starají použité materiály – dřevo, kamenná dlažba, heraklith.

Přirozenost interiéru tedy podtrhuje kresba dřeva a kamenných obkladů. Kovové doplňky zaujmou barevnými akcenty. Nový apartmán disponuje ložnicí s nízkými stropy a velkou postelí, která je umístěna nad předsíň a koupelnu. Kuchyně, jídelní stůl a obývací prostor jsou otevřeny do stropu přes dvě patra, a tak působí opravdu velkorysým dojmem.

Apartmán Stará Škola v Krkonoších

Překližkové obklady i dubová podlaha dotváří přirozený přechod mezi interiérem a exteriérem.

 

Nadčasový nábytek na míru souzní s okolní krajinou

Nové prostory apartmánu Stará škola korespondují s původní stavbou a hostům poskytují netradiční zážitek z obývání prostoru. Ve spolupráci s architektonickým studiem se nám úspěšně podařilo vytvořit nevšední interiéry maximálně propojené s okolní přírodou. Velká okna, terasy, balkony a sázka na přírodní materiály (dřevo, kámen) tento dojem umocňují.

Prostory odpočinkového domku s apartmánem a wellness se vyznačují nadčasovým designem, který není ovlivněn pomíjivými trendy a módními výstřelky. Tak tomu bylo i při dřívější rekonstrukci původní budovy apartmánu Stará škola, která nestárne i přesto, že byla realizována před deseti lety.

 

Wellness nabízí odpočinek po náročných sportovních aktivitách

Apartmán Stará škola je oblíbený zejména mezi příznivci zimních sportů. Ti mohou nyní v novém wellness načerpat energii do dalších dnů a zregenerovat svá těla po náročných sportovních aktivitách. Interiéry relaxačních prostorů, stejně jako zbytek apartmánu, též zaujmou svou barevnou střídmostí a volbou přírodních materiálů. Patří mezi ně například smrkový obklad sauny, dřevěné nábytkové doplňky nebo kamenná podlaha. Během letního období pak dodává barvu interiérů všudypřítomná zeleň, se kterou mají návštěvníci díky velkým oknům přímý kontakt. Krásu okolní přírody tak budete vnímat jak v zimě, tak v létě.

sauna_01.jpg

I při výstavbě wellness zóny jsme dbali na použití přírodních materiálů a jednoduchý design.

 

Celý provoz apartmánu Stará škola si zajišťujeme sami a usilujeme o to, aby se u nás cítili všichni návštěvníci co nejlépe. Tomu odpovídají i požadavky, které jsme si při projektování přístavby wellness a apartmánu stanovili. Apartmány slouží k relaxaci a odpočinku všem našim zaměstnancům, ale také široké veřejnosti. Rezervujte si některý z volných termínů a užijte si ničím nerušenou letní nebo zimní dovolenou v obklopení krásnou přírodou Krkonoš.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.