Projekty

Techtower Plzeň: Nové středisko technologických inovací v Plzni

20.7.2023

Techtower Plzeň: Nové středisko technologických inovací v Plzni

Techtower se stal nejmodernějším technologických parkem v České republice. Nabízí zázemí, coworkingové prostory či kanceláře pro inovativní firmy, technologické nadšence, programátory a začínající podnikatele. Jedná se o moderně revitalizovaný areál bývalého pivovaru Světovar, který vznikl na konci první světové války pod dohledem architekta Bohuslava Štrébla. Tento pivovar byl tehdy nejmodernějším v Rakousku-Uhersku a měl ambici konkurovat Plzeňskému Prazdroji.

Techtower Plzeň

Architektonickým řešením konverze byla prověřena architektka Tereza Vojtěšková z Vojtěšek Architekti. Účast Profilu na této prestižní zakázce byla výsledkem úspěšné veřejné soutěže. Klíčovým prvkem naší práce bylo vybavení interiérů moderním nábytkem. Kancelářské prostory, šatny, obložení stěn, kuchyně, konferenční místnosti, recepce a vstupní prostory splňují vysoké nároky na komfort a funkcionalitu.

Technologický park Techtower

Sdílená pracoviště s nábytkem z naší dílny. 

Když se plány mění ve výzvu • proměna předělovacích příček

Jednou z nevýznamnějších výzev této zakázky byla proměna předělovacích příček. Původní koncept volně stojících paravánů se proměnil na velkoplošné kancelářské prostory rozdělené do menších, uzamykatelných jednotek. Tato proměna byla klíčovým krokem k vytvoření optimálního pracovního prostředí.

Techtower

foto: Techtower

Realizace interiéru pro TechTower v Plzni byla pro nás nejen velkou výzvou, ale také příležitostí pro spolupráci na projektu, který je zásadní pro rozvoj technologického a inovačního prostředí v České republice. 

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.