Projekty

Budova CPTO Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem září novotou

14.10.2020

Budova CPTO Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem září novotou

Stavba Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO), která upoutala pozornost laické i odborné veřejnosti, byla úspěšně dokončena. Největší budova univerzity v Ústí nad Labem (UJEP), která má sloužit až 1500 studentům a vědcům, vyrostla na místě bývalé porodnice. Naše společnost Profil Nábytek vysoutěžila rozsáhlou veřejnou zakázku na zhotovení vybavení učeben, společných prostor, kanceláří, menzy a venkovního mobiliáře. Podívejte se na výsledky naší práce.

J. E. Purkyně University in Ústí nad Labem

Nezalekli jsme se rozsáhlé veřejné zakázky pro univerzitu.

 

Rozsáhlá veřejná zakázka? Pro Profil Nábytek žádný problém

Realizace vnitřního i venkovního vybavení pro Univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem byla specifická zejména svým rozsahem. Po oslovení ze strany univerzity jsme se zúčastnili tendru, který jsme úspěšně vysoutěžili. V krátkém časovém období jsme zhotovili kompletní vybavení učeben a dalších interiérových prostorů, stejně tak i venkovního mobiliáře. Spolupracovali jsme s autorskou architektonickou kanceláří Pelčák a Partner Architekti.

Nadlimitní veřejná zakázka v hodnotě 20 milionů korun vyžadovala obzvláště pečlivý přístup a důsledné plánování procesů. Ani zakázky tak velkého rozsahu však nejsou pro naši společnost Profil Nábytek žádným problémem. V nové výrobní hale o rozloze 4500 m2 využíváme nejmodernější technologie automatizace a digitalizace, které zkracují tok výrobních procesů a usnadňují jejich kontrolu. Už dříve jsme pro vás zmapovali proces výroby, který vás utvrdí v tom, že velkoobjemové zakázky zvládáme s přehledem.

 

CPTO poslouží stovkám studentů i pedagogů

Budova Centra přírodovědných a technických oborů má tvar písmene L. V delším podélném křídle jsou umístěny pracovny pedagogů, které jsou vybaveny pracovními stoly, policemi a skříněmi.

J. E. Purkyně University in Ústí nad Labem

V učebnách jsme vsadili na jednoduchý design bez rušivých prvků.

 

V kratším křídlem budovy CPTO se pak nachází učebny a laboratoře, které budou využívat zejména studenti. Realizace zahrnovala zhotovení velkého množství pracovních stolů či vybavení počítačových učeben a dalších specializovaných místnosti. Za zmínku stojí například několik výškově nastavitelných stolů, které najdeme v učebnách. Ty jsou vhodné pro práci vestoje a rozšiřují možnosti teoretické i praktické výuky. S realizací výškově stavitelných stolů máme dobré zkušenosti a oceňují je i naši zákazníci. Stoly s automatickým vertikálním posunem najdete například v naší oblíbené nábytkové řadě TAK.

 

Bílá barva není dominantní ve všech prostorách

Velké množství místností jsme zařídili s důrazem na funkčnost a minimum rušivých elementů. Proto v učebnách, kabinetech či laboratořích dominuje bílá barva, kterou pro většinu vybavení zvolila kancelář Pelčák a Partner Architekti. V budově CPTO však najdeme i prostory, které se svým stylem i barevným laděním výrazně liší. Jedná se zejména o zasedací místnosti, ve kterých hraje prim tmavě hnědý dřevodekor. Prostory určené k jednání a společnému setkávání díky tomu nepůsobí sterilně a poslouží jako reprezentativní zázemí nejen pro vědce a pedagogy.

J. E. Purkyně University in Ústí nad Labem

Ne všude dominuje bílá barva. Například v této zasedací místnosti, kterou jsme vytvořili v tmavě hnědém dřevodekoru.

 

Společné prostory pro odpočinek i vzájemné setkávání

V místě, kde se obě křídla budovy CPTO setkávají, se na všech podlažích nachází společné odpočinkové prostory. Ty jsou zařízené tak, aby umožňovaly bezproblémový individuální odpočinek (například na barových židlích) i vzájemné setkávání studentů. K tomu poslouží řada různě tvarovaných čalouněných sedaček v pestrých barvách, které vytvoří skvělé zázemí pro vzájemnou komunikaci větší skupiny osob.

J. E. Purkyně University in Ústí nad Labem

Studenti využijí odpočinkové prostory ke vzájemnému setkávání i individuálnímu studiu.

 

Součástí veřejné zakázky pro UJEP bylo také zhotovení vybavení pro menzu, ve které se bude každý den stravovat několik stovek osob. Prostory menzy jsou proto zařízeny s důrazem na velké kapacity strávníků, ovšem s ohledem na volný a bezproblémový pohyb a optickou vzdušnost. Nábytek je funkční a odolný, což byla vzhledem k vysoké frekvenci používání jedna z hlavních priorit.

 

Venkovní prostory nezůstaly ležet ladem

Nedílnou součástí moderní architektury jsou i venkovní prostory, které mají taktéž sloužit k vzájemnému setkávání, práci i relaxaci. To si uvědomovala i architektonická kancelář Pelčák a Partner Architekti, která stojí za kompletním návrhem budovy CPTO. V prostorách před Centrem tak vznikl nový venkovní mobiliář v temné barvě, který vytváří kontrast k světle laděné fasádě. Mobiliář je umístěn v bezprostřední blízkosti menzy, takže v letních měsících poslouží i k venkovnímu posezení.

J. E. Purkyně University in Ústí nad Labem

Venkovní nábytek v tmavém dekoru poslouží jako místo ke stravování.

 

Díky velkým výrobním kapacitám a špičkovým technologiím se nebojíme ani nadlimitních veřejných zakázek. Jsme rádi, že interiérové vybavení z dílny Profil Nábytek poslouží velkému počtu studentů i vědců a poskytne jim dobré zázemí pro studium a práci.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.