Blog

Nahlédněte do nové výrobní haly! Zmapovali jsme pro vás celý proces výroby

3.6.2020

Nahlédněte do nové výrobní haly! Zmapovali jsme pro vás celý proces výroby

Výroba v novém areálu společnosti Profil Nábytek běží na plné obrátky. Díky inovacím a využití nejmodernějších technologií se nám podařilo zkrátit tok výrobních procesů a zjednodušit jejich kontrolu. Koncept výroby založený na automatizaci a digitalizaci jsme tak úspěšně převedli do praxe. Zoptimalizovali jsme výrobu a výrazně urychlili vyřizování zakázek, a to s důrazem na truhlářskou tradici a špičkovou kvalitu finálních výrobků. Zajímá vás, jaká cesta vede od návrhu po finální realizaci výrobků? Právě pro vás jsme zmapovali celý výrobní proces a popsali technologie, které využíváme.

Krátké dodací lhůty a ještě vyšší kvalita výrobků

Když jsme se rozhodli po více než 28 letech přesunout z centra Humpolce do nového areálu, stanovili jsme si řadu cílů. Vedle zlepšení pracovního prostředí pro nás bylo stěžejní právě vybudování zbrusu nové výrobní haly, která posune naši výrobu zase o kus dál.

Halu o rozloze 4500 m2 jsme vybavili nejmodernějšími stroji a technologiemi. Ty úspěšně prošly zátěžovým testem a přinesly zlepšení kvality výrobků, na níž naše společnost dlouhodobě staví. Díky optimalizaci výroby jsme zrychlili řízení zakázek, což se odrazilo ve zkrácení dodacích lhůt. Potřebujete vybavit kanceláře, hotely nebo jiné interiérové prostory funkčním odolným nábytkem a tlačí vás čas? Ozvěte se nám, ve spolupráci s architekty vyšperkujeme vaše prostory k dokonalosti, a to bez dlouhého čekání.

 

Nové technologie zaměřené na automatizaci a digitalizaci

Už při plánování přesunu do nové výrobní haly jsme věděli, že přestěhování dříve využívaných strojů by nevedlo ke kýženým výsledkům. Proto jsme se rozhodli investovat do kompletně nové technologie, která umožní plnou automatizaci a digitalizaci výroby. Pořídili jsme nářezové centrum, špičkovou technologii na olepování hran, CNC centrum s olepováním tvarových dílů, průběžné svrtávací centrum a mnoho dalších strojů. Podívejte se, jak s technologiemi pracujeme a jakým způsobem je ve výrobním procesu nábytku využíváme.

 

Jak vypadá výroba v Profil Nábytku?

1. Příprava materiálu, který je potřebný k méně objemným a materiálově odlišným zakázkám, je složitý proces. K jeho řešení využíváme chaotický sklad, ve kterém probíhá příjem a plánování spotřeby velkoplošného materiálu pro nářezové centrum. Zařízení zaručuje šetrné zacházení s materiálem, maximální výtěžnost a snížení nákladů souvisejících s manipulací.

Proces výroby 1.jpg

Příprava materiálu k zakázkám na míru je složitý proces.

 

2. Pro sériovou výrobu zajišťujeme navážení velkoplošného materiálu do nářezového centra. Vše provádíme tak, abychom zajistili maximální šetrnost v následné manipulaci. V tomto kroku probíhá i pečlivá příprava materiálu pro nářezové centrum při dělení materiálu po více deskách.

Proces výroby 2.jpg

Navážení velkoplošného materiálu do nářezového centra probíhá s maximální pečlivostí a šetrností.

 

3. Špičkové opracování veškerého plošného materiálu provádíme na novém nářezovém centru. Abychom zajistili přesnost a plynulost následných operací (olepování hran, CNC obrábění), opatřujeme jednotlivé dílce štítky s EAN kódy. Identifikace nám pomáhá v dohledání příčin neshodných dílců. Jejich pokles se nám potvrdil už při zkušebním provozu.

Proces výroby 3.jpg

Štítkování našeho nového nářezového centra pomáhá v dohledání neshodných dílců.

 

4. Takto vypadá pohled do nové výrobní haly, která svým dostatečným prostorem pomohla zlepšit logistiku navazujících výrobních procesů. Zajistili jsme bezpečnější manipulaci s materiálem, díky které jsme snížili procento poškozených polotovarů.

Proces výroby 4.jpg

Prohlédněte si naši novou výrobní halu.

 

5. Technologii na olepování nábytkových hran airTec jsme vám už dříve představovali. Zařízení od firmy Homag zajišťuje preciznost provedení hran tak, aby splynuly s olepovaným dílcem. O bezspárovém olepování hran se dlouhodobě hovoří jako o technologii budoucnosti, a tak jsme rádi, že ji úspěšně využíváme i při naší výrobě.

Proces výroby 5.jpg

Bezspárové olepování nábytkových hran je často nazýváno technologií budoucnosti.

 

6. Nové CNC centrum s olepováním hran zdokonalilo kvalitu obráběných nábytkových dílů. Díky propojení s technologií identifikace pomocí EAN kódu jsme navíc minimalizovali chybovost a zvýšili efektivitu výroby.

Proces výroby 6.jpg

Dáváme důraz také na minimalizaci chybovosti při výrobě.

 

7. Vrtání do hran s nastřelováním kolíků je opět díky propojení s EAN kódy naprosto přesné. Obsluze navíc odpadá časově náročné doprogramování stroje. Přesnost a kvalita technologie se projevuje při kompletaci na montážní lince.

Proces výroby 7_

Přesnost a kvalita při kompletaci je samozřejmostí.

 

8. V dalším kroku probíhá kompletace a montáž nábytku podle projektové dokumentace. Ta je propojená s identifikací dílců štítky, a tak se výrazně snižuje chybovost i náročnost montáže, na níž navazuje výstupní kontrola.

Proces výroby 8.jpg

Na kompletaci a montáž nábytku navazuje výstupní kontrola.

 

9. Bezpečný transport finálních výrobků je pro nás velmi důležitý. Proto po výstupní kontrole každého kusu nábytku vše pečlivě zabalíme tak, abychom zákazníkům garantovali jeho bezvadnost a kompletnost. Na kvalitní ochranu klademe maximální důraz.

Proces výroby 9.jpg

Kvalitní zabalení výrobků je pro nás důležité.

 

10. Celá výroba je propojena jednotným informačním systémem. Ten sleduje vše od potvrzení zakázky přes výrobní dokumentaci až po vystavení expedičních dokladů. Díky tomu je zaručena kompletnost celé zakázky i její včasná expedice.

Proces výroby 10.jpg

Na včasnou expedici a doručení se můžete spolehnout.

 

11. Samozřejmostí je expedice nábytku přímo k zákazníkovi. Výjezd je naplánovaný již po přijetí zakázky do výroby a přímo navazuje na termín dodání dohodnutý s obchodním oddělením. Společnost Profil Nábytek klade důraz na odbornost, komunikativnosti a vstřícný přístup všech montážních dělníků, kteří s finálními výrobky přijíždějí k zákazníkům.

Proces výroby 11.jpg

Vždy přesně víte, kdy k vám dodávka od nás dorazí.

 

Naprostou většinu komponentů si vyrábíme sami. Ve výrobní hale máme k dispozici i vlastní kovovýrobu, ve které zhotovujeme podnože, kovové konstrukce k nábytku a další výrobky (např. oblíbené věšáky TAK z betonářských výztuží).

Proces výroby 12.jpg

Máme k dispozici vlastní kovovýrobu.

 

Přířezy z masivu zhotovujeme na velké průmyslové pile, která je umístěná ve venkovních prostorách výrobního areálu.

Proces výroby 13.jpg

Přířezy zhotovujeme na venkovní průmyslové pile.

 

Díky napojení všech dílčích výrobních procesů na jednotný informační systém a využití pokročilých technologií automatizace je výroba přesná, rychlá maximálně optimalizovaná. Ať už potřebujete zajistit dodávku kvalitního nábytku v jakémkoliv objemu, kontaktujte nás. V případě zájmu vás výrobní halou osobně provedeme a technologie předvedeme v praxi.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.