Blog

Co umí technologie na olepování nábytkových hran airTec od firmy Homag?

5.2.2020

Nábytkářský průmysl se vyvíjí rychlým tempem a neustále přináší na trh nové technologie, které vedou ke zefektivnění výroby i zvýšení kvality finálních výrobků. I když v našem výrobním areálu vycházíme z tradičních postupů nábytkářského řemesla, soustředíme se též na průběžné inovace a zapojení nejmodernějších technologií. Patří mezi ně i pokročilá metoda olepování nábytkových hran airTec od firmy Homag, se kterou úspěšně pracujeme od září 2019.

Technologie airTec.jpg

Společnost Homag patří mezi špičky ve svém oboru.

 

Bezspárové olepování hran – technologie budoucnosti

Už delší dobu se mezi odbornou veřejností hovoří o bezspárové metodě olepování hran, která má představovat budoucnost na poli olepovacích strojů. Před několika měsíci jsme sami pořídili moderní olepovací stroj s technologií airTec od renomovaného výrobce Homag. Ten se pyšní více než 50letou tradicí výroby olepovacích strojů a patří mezi 3 nejvýznamnější světové výrobce. Zákazníkům tak přinášíme jedinečnou možnost nechat si olepit hrany zakázkově vyráběného nábytku touto metodou, která zajistí nejvyšší možnou kvalitu olepení a má další související výhody.

 

Olepování hran bez použití lepidla

Horkovzdušný systém airTec využívá soustavu topných spirál, které ohřejí vzduch na teplotu 270 až 300 °C. Ačkoliv technologie airTec disponuje i klasickým nánosem lepidla, primárně je určena pro montáž LaserEdge hran. Jedná se o hrany složené ze 2 vrstev – dekorativní a funkční, která se natavuje přímo na požadovaný materiál. Olepování hran tak probíhá bez použití lepidla. Výsledkem je dokonale olepená hrana bez viditelné lepidlové spáry, která by jinak snižovala estetickou hodnotu nábytku.

Laser hrany.JPG

Díky technologii airTec lze vyrobit tzv. „nulovou spáru“ a nalepit laserovou hranu. Na obrázku porovnání lepených spár po 30 min půsebení parou. 

 

Systém airTec je ekologický a hygienicky nezávadný

Výhodou systému airTec od výrobce Homag je šetrnost k životnímu prostředí, kterou firma Profil Nábytek dlouhodobě akcentuje. Vzhledem k tomu, že se olepování hran obejde bez použití lepidla, se do ovzduší neuvolňují chemické látky a nešíří se nepříjemný zápach. Samozřejmě nedochází ani k dalšímu postupnému uvolňování škodlivin do ovzduší.

Velkým plusem zmiňované technologie je také hygienická nezávadnost. Bezspárový systém olepování nábytkových hran disponuje certifikátem pro použití vyrobeného nábytku například v nemocnicích nebo ambulancích.

 

Bezspárové olepení hrany odolá i vlhkosti

Nábytek opatřený hranami LaserEdge vyniká nejen poutavým vzhledem a hygienickou nezávadností, ale také svými vlastnostmi. Patří mezi ně například dobrá odolnost vůči vyšším teplotám a vlhkosti, která je v porovnání s běžnými EVA lepidly mnohem vyšší. U zmiňovaných hran pro bezspárové olepování je navíc garantovaná barevná shoda s deskou. Při výrobě tak odpadají starosti se sladěním barvy hran a lepidla, které se u zmiňovaného postupu olepování nevyužívá.

Homag airTech.jpg

Konfigurace stroje je individuální a přizpůsobuje se vždy požadavkům zákazníka.

 

Seznamte se s dalšími špičkovými technologiemi

Dlouhodobě se zaměřujeme na průběžnou modernizaci výrobny a využívání špičkových obráběcích strojů, které zajistí zakázkovou výrobu nábytku na nejvyšší možné úrovni. Proto při práci běžně využíváme například nářezové centrum s chaotickým skladem, CNC frézovací centrum s tvarovým olepováním či průběžné vrtací centrum BHX 500. Do budoucna plánujeme pořídit také velkoformátové portálové CNC stroje určené pro nasazení v nejnáročnějších podmínkách.

Potřebujete kvalitní nábytek pro kanceláře, zdravotnická zařízení nebo atypické interiéry? Ve všech případech vám na přání zajistíme zakázkovou výrobu nábytku s využitím nejmodernějších technologií včetně airTec olepení hran. Kontaktujte nás.

 

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.