Blog

Když jde podnikání a ekologie ruku v ruce

27.11.2019

Máme velkou radost, že žijeme ve vyspělé společnosti, která si uvědomuje význam ekologického smýšlení. I my soustavně usilujeme o šetrný přístup k životnímu prostředí, který se odráží ve všech činnostech naší firmy. Jsme přesvědčeni, že ekologie a podnikání jdou ruku v ruce a vedou k budování zázemí pro kvalitní život nás i budoucích generací. Možností, jak být o krok blíž k přírodě, je přitom nespočet.

 

Jak být šetrnější k životnímu prostředí?

Udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí je pro nás esenciální. Naše výroba i fungování celé společnosti Profil Nábytek si proto zakládá na ekologickém přístupu a využívání lokálních zdrojů a pracovních sil. Inspirujte se, jak se stát moderní firmou, která je ale zároveň zodpovědná v přístupu k životnímu prostředí.

Zeleň v kancelářích

Podnikání a ekologie by měly jít ruku v ruce. Začít můžete kdykoli – například výběrem lokálních dodavatelů a výrobců kvalitního nábytku pro kanceláře, hotely i další typy interiérů.

 

Eliminujte zbytečnou dopravu a logistiku

V Profil nábytku se snažíme vše vyrábět lokálně, z lokálních zdrojů a ne pouze montovat dopravené komponenty. Například naše stoly jsou od konstrukce až po doplňky vyrobeny v naší dílně. Máme vlastní kovovýrobu, takže veškeré kovové konstrukce si vytváříme sami. A na co nestačíme, to dokáží místní živnostníci (například čalouníci) a místní dodavatelé. Dali jsme si za cíl co nejvíce eliminovat zbytečnou dopravu a díky těmto krokům se nám daří našeho cíle dosahovat.

 

Používejte šetrné materiály

Nábytková řada TAK je skoro kompletně vyrobena z recyklovatelných nebo k přírodě šetrných materiálů. Stejně tak veškeré povrchové úpravy se řídí našimi nároky na ekologii a udržitelnost. Výrobky Profil Nábytek dokonce obdržely certifikát Ekologicky šetrný výrobek od Ministerstva životního prostředí.

Vneste kus přírody do kancelářských prostorů

Jsme obklopeni moderními technologiemi, a tak často zapomínáme na přirozené propojení člověka s přírodou. Přitom budeme těžko hledat někoho, komu by nebyl pobyt v klidné zahradě, lese nebo parku příjemný. Snažte se do svých kancelářských prostorů zakomponovat co nejvíce zeleně a vytvořte z administrativních prostorů zelené kanceláře, ve kterých bude radost pracovat. Umístění dostatečného počtu rostlin do interiérových prostorů má řadu pozitivních vlivů na zdraví. Rostliny pomáhají zvýšit koncentraci, pročistit vzduch a odfiltrovat škodlivé látky z okolního prostředí.

 

Zelené stěny v kancelářích

Hledáte způsob, jak do kancelářského prostoru zakomponovat opravdu velké množství zeleně, která se stane hlavní dominantou interiéru? Pak se rozhodněte pro pořízení rozměrných zelených stěn, které promění jakoukoliv kancelář v oázu klidu a koncentrace, ve které bude radost pracovat. Zelenou stěnu najdete i v kancelářích IFE Brno, která se perfektně doplňuje s dřevěným nábytkem z naší dílny.

Nábytek MOVE ME 4

Rostliny v pracovním prostředí nejen zlepšují vzduch, ale také působí pozitivně na psychiku.​

 

Zeleň má mít své místo i v okolí výrobních areálů

Propojit ekologii s podnikáním můžeme nejen při realizaci interiérových prostorů, ale také při budování rozsáhlých areálů s výrobními či administrativními objekty. Když jsme se po 28 letech podnikání přesunuli z centra města Humpolec do nového areálu, věděli jsme, že kus přírody musíme přenést i sem.

Proto jsme prostor před administrativní budovou pojali jako malé náměstí s pracovními stoly a velkým množstvím zeleně, které mohou využívat návštěvníci i zaměstnanci k práci nebo odpočinku. V brownfieldu u vlakového nádraží tak vzniká nový areál, který podpoří naše podnikání – ruku v ruce s ekologií.

Je jen na vás, jakými kroky se posunete o krok blíž k přírodě. Věříme, že pro vás budou „zelené“ aktivity společnosti Profil Nábytek užitečnou inspirací.

 

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.