Blog

Moderní interiéry kanceláří 3x jinak

20.11.2019

Moderní interiéry kanceláří 3x jinak

Čeká vás zařizování nových kancelářských prostorů? Rozhodněte se pro takový styl, který bude v souladu s filozofií firmy a který vyšle klientům i zaměstnancům jasný signál o povaze vašeho businessu. Pokud se vám podaří zařídit interiér kanceláří moderně s ohledem na tonalitu společnosti, budete o krok napřed před konkurencí. Podle zvoleného přístupu sebeprezentace a komunikace se rozhodněte pro minimalistický, tradiční nebo odvážný design interiérů.

Elegantní minimalistický styl kanceláří zdůrazňuje funkčnost

Moderním kancelářím, pro které je na prvním místě funkčnost, důraz na maximální efektivitu a budování reprezentativního dojmu, sluší minimalistický styl. Ten spočívá mimo jiné v jednoduchosti a omezení počtu barev. Prim hraje zpravidla bílá, která prostor opticky rozšiřuje. Minimalismus ale rozhodně neznamená nudu. Právě důraz na detail a odstranění všeho nepotřebného a rozptylujícího dají vyniknout čistým liniím a kvalitním materiálům. Jak se říká – v jednoduchosti je krása.

 

Počet předmětů a barev je omezený

V kancelářích navržených v minimalistickém stylu najdete jen omezený počet velkých předmětů a kancelářského nábytku. Dobrou volbou je kancelářské vybavení z nábytkové řady TAK, které je využitelné napříč všemi kancelářskými prostory. Stoly, úložné systémy i doplňky jsou navrženy s ohledem na maximální funkčnost, kterou podtrhuje použití nadčasových materiálů a uplatnění pevných truhlářských základů.

Minimalistický styl je dobrou volbou do kanceláří, ve kterých se usiluje o maximální soustředěnost. Díky absenci většího množství předmětů a rušivých prvků si udržíte pozornost po dlouhou dobu. Minimalistické pracovní prostředí zklidňuje a pozitivně působí na vaši psychiku.

Půdní vestavba společnosti MHA Humpolec / Soil installation MHA Humpolec

Vzorový nábytek z nové řady MOVE ME a Roksorjakostyl vyniká v čistých liniích kancelářských prostor.

 

Interiéry, které sází na jistotu a pohodlí

Zdůrazňujete v rámci firemní komunikace návrat k tradici, stabilitu a jistotu? Spíše tradiční styl interiérů, který se vyznačuje uplatňováním ověřených postupů, pro vás bude tím pravým. Kanceláře zařízené v tomto stylu přinášejí svým uživatelům kromě pocitu jistoty i maximální pohodlí.

Důraz se klade na ergonomii, proto se často volí pevný subtilní nábytek, pohodlná kancelářská křesla a židle. Nechybí dostatek úložných prostorů, včetně skříní na šanony, či pracovních stolů se zásuvkami. Výrazným detailem jsou často robustní kožená křesla nebo sedačky. Takto zařízené interiéry působí na první dojem solidně a reprezentativně, proto jsou oblíbenou volbou advokátních kanceláří, bankovních oddělení nebo manažerských prostorů.

Kanceláře v odvážnějším stylu – v duchu hravosti a barevnosti

Chcete vyjít z řady a zaujmout? Pokud to umožňuje nastavená tonalita firmy a obor zaměření, nebojte se odvážnějšího stylu kancelářských interiérů. Prostory na sebe strhnou pozornost barevností, netradičními kombinacemi použitých materiálů či volbou a rozmístěním nábytku. Kancelář získává lidský rozměr a vyznačuje se jedinečností, která je odrazem jeho uživatelů. Z takových prostorů se vytrácí uniformita a buduje se dojem přátelského přístupu k zaměstnancům i klientům.

Odvážnější styl interiérů sluší například reklamním agenturám, ateliérům nebo kreativním studiím. Hravost a mladistvý vzhled nabíjí uživatele energií a propojuje kolektiv. Do odvážněji laděných interiérů se často volí například modulární nábytek z řady MOVE ME, u kterého je právě hravost jednou z předností. Funkčnost a důraz na efektivitu přitom zůstává zachován. V kanceláři zbavené uniformity se lidé cítí svobodně, jsou nápadití a s chutí se pouští do práce. Vzhledem k potlačení serióznosti, reprezentativnosti a solidnosti se však takový styl nehodí všude.

Kanceláře Blue Dynamic / Offices for Blue Dynamic in Prague

Výraznější barvy v interiéru podporují kreativitu a často navozují méně formální atmosféru.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.