Projekty

Studentské koleje University of New York v Praze

15.1.2020

Náročné studium na vysoké škole si žádá kvalitní zázemí, díky kterému budou mít studenti dobré podmínky pro vzdělávání i odpočinek. Své o tom ví uznávaná vzdělávací instituce University of New York in Prague (UNYP), která se na nás obrátila s požadavkem návrhu a zhotovení interiérového vybavení pro studentské koleje. Přímo pro tento projekt vznikla nová nábytková řada, která se vyznačuje čistým moderním designem, jednoduchými tvary a maximální funkčností.

UNYP Prague

Každá místnost je vybavena postelí, skříní, pracovním stolem a závěsnou policí na zeď.

 

„Nábytkový balíček“ vyhoví všem potřebám studentů

Studentské koleje UNYP se nachází v historické budově s dispozičně odlišnými pokoji. Z toho důvodu jsme při návrhu projektu nešli cestou vestavěného a na míru řešeného nábytku. Naopak jsme vymysleli novou kolekci několika základních nábytkových prvků, které se dokážou přizpůsobit dispozicím jednotlivých místností. Vznikl tak „nábytkový balíček“ pro studenta, který se skládá z postele, skříně, pracovního stolu s integrovanými zásuvkami a závěsné police na zeď.

Při návrhu nábytku jsme vycházeli z požadavků osvíceného investora, který kladl důraz na moderní čistý design, maximální funkčnost, trvanlivost i cenovou dostupnost. Finální řešení je výsledkem dlouhých rozvah a konzultací a vychází z několika různých variant, které jsme při navrhování interiérů představili.

 

Mechanicky odolný nábytek, který vydrží

Všechny prvky z nové nábytkové řady jsme navrhli tak, aby odolaly náročnému mechanickému náporu při časté frekvenci používání. To byl také jeden z hlavních požadavků investora UNYP, který chtěl do budoucna eliminovat finančně náročné opravy interiérového vybavení.

Při plánování jsme vycházeli z nábytkové kolekce pro hotely a restaurace, která je vysoce odolná a robustnost i kvalita použitého materiálu jsou u ní stěžejní. Postele, skříně, pracovní stoly i police jsou vyrobené s ohledem na každodenní používání a třeba i méně šetrné zacházení. Svou funkčnost a poutavý vzhled si zachovají po mnoho let.

UNYP Prague

Skříň je vybavena tyčí na oděvy, policemi, zásuvkami, ale také trezorem na cennosti.

 

Tvarově jednoduché vybavení zaujme svou funkčností

Nová nábytková řada navržená pro projekt studentských kolejí UNYP se vyznačuje zejména funkčností, kterou podtrhuje tvarová jednoduchost a zdánlivá prostota jednotlivých prvků.

Ve spodní části postelí je umístěn vysouvací box, který je rozdělený na dvě části. První slouží jako výsuvný noční stolek a police na knihu, druhá pak jako úložný prostor. Také skříň je na první pohled jednoduchá, je však doplněna o řadu praktických elementů. Nechybí v ní tyč na oděvy, zásuvky, police či trezor pro uložení cenností. U skříně nenajdete klasické dveře, ty byly nahrazeny látkovým závěsem, který opticky změkčuje dojem přísných linií, současně zajišťuje kvalitní akustiku.

UNYP Prague

Z postele lze vysunout noční stolek i praktické úložné prostory.

 

Důraz na funkčnost se projevuje také u pracovních stolů. Zásuvkové kontejnery, které by mohly při sezení zavazet, jsme nahradili prostornými zásuvkami integrovanými v pracovní desce. Interiéry zařízení v urbánním stylu zaujmou monochromatickou barevností a absencí rušivých elementů. Prostory podněcují uživatele k maximální soustředěnosti a efektivní práci.

Zkušenosti s výrobou nábytku do hotelů a restaurací jsme zužitkovali i při realizaci projektu studentských kolejí UNYP. Investor je s kvalitou a designem nábytku spokojený a oceňují jej i samotní studenti. Chcete si udělat bližší představu o tom, jak jednotlivé kusy nábytku vypadají a z jakých prvků se skládají? Podívejte se na galerii projektu nebo nás neváhejte kontaktovat pro více informací. 

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.