Projekty

Domov seniorů v Pacově získal novou modernější tvář

12.2.2020

Domovy pro seniory slouží starým osobám, které již dále nemohou setrvávat ve svých domácnostech. S přibývajícím věkem by však lidé neměli slevovat ze standardu, na který byli zvyklí po celý život. Takový přístup razí i příspěvková organizace Dům sociálních služeb Pacov, která 6. prosince 2019 slavnostně otevřela novou přístavbu budovy Domova seniorů. Interiérové prostory na první pohled zaujmou čistým designem a moderním nábytkem z dílny firmy Profil Nábytek.

Domov pro seniory Pacov / Retirement home

Kuchyně je moderní a vyvedená v jednoduchých barvách, které pěkně doplňují zářivě zelené židle.

 

Dům seniorů vychází z individuálních potřeb klientů

Budovy Domu sociálních služeb se nachází v klidné části Pacova v bezprostřední blízkosti hezkého rybníčku. Ubytovací a sociální služby jsou koncipovány tak, aby klientům zajistily důstojný život v souladu s jejich individuálními potřebami. Organizace chtěla svým uživatelům poskytnout vyšší standard služeb, proto se rozhodla pro projekt nové přístavby, ve které budou interiéry také vybaveny moderním nábytkem.

 

Vzorový pokoj umožnil doladění detailů

O návrh interiérů v Domě seniorů Pacov se postaralo architektonické studio VYŠEHRAD atelier, se kterým jsme v průběhu celé realizace úzce spolupracovali. Projekt dozoroval Ing. arch. Zdeněk Rychtařík, aktivně jsme pak spolupracovali zejména s Ing. arch. Terezou Mandíkovou. Oběma patří ze strany firmy Profil Nábytek velký dík. Zakládáme si na tom, že spolupráce s architekty je důkladná a poskytujeme jim při navrhování interiérů kompletní servis i kompletní 3D modely.

Domov pro seniory Pacov / Retirement home

Kladli jsme důraz na to, aby byl nábytek nejen funkční a vydržel, ale také aby byl příjemný na pohled.

 

Nábytek a veškeré interiérové vybavení Domu seniorů je doladěné do posledního detailu. To se podařilo i díky vzorovému pokoji, který jsme zhotovili hned na začátku projektu. Mohli jsme tak ve spolupráci s architekty i investorem zdokonalit původní řešení a například upravit konstrukce vysokých kombinovaných skříní, aby byly co nejpraktičtější. Změnili jsme detail u zámku trezoru, aby se lépe otevíral. Dále jsme modifikovali též osazení vestavné lednice a doplnili krycí lišty, aby užívání lednice s mrazákem bylo bezpečnější. Abychom vyšli architektům maximálně vstříc, nechali jsme na základě navrženého vzoru též utkat na míru závěsy.

 

Nábytek vychází z osvědčené kolekce Praktik II

V nové přístavbě Domova pro seniory naleznete nábytek navržený architekty, který se v mnohém podobá naší úspěšné nábytkové řadě Praktik II. Ta je přímo uzpůsobena pro použití do zdravotnických zařízení, kde se kladou přísné požadavky na ergonomii a funkčnost. Tvorba nábytku pro Domov vycházela z návrhu architektů, který s námi konzultovali. Došlo k několika úpravám na základě našich podnětů tak, aby byla celá výroba snadnější a bylo možné použít technologické postupy naší firmy. Tento moderní a současně funkční nábytek najdete zejména v 50 dvoulůžkových pokojích, pro které Profil Nábytek dodal vestavný nábytek.

 

Kuchyň, společenská místnost i kaple

I když velkou část zakázky tvořil nábytek pro nadstandardně zařízené dvoulůžkové pokoje, postarali jsme se také o vybavení některých společných interiérových prostorů. Za zmínku stojí například moderní kuchyň s nábytkovou stěnou v šedém dekoru a společenská místnost. Výrazným prvkem Domu seniorů jsou tzv. „retro koutky“, které se nachází v každém patře. Retro koutky mají pomoci vyvolat určité vzpomínky u klientů trpících Alzheimerovou chorobou. Stejně jako kapli s křížovou cestou měla jejich výbavu na starost jiná společnost.

Domov pro seniory Pacov / Retirement home

Celý Domov seniorů je vybaven moderním nábytkem, který je odolný a dobře se udržuje.

Už nyní slouží objekt stávajícím klientům a připravuje se na postupné navyšování kapacity. Jsme rádi, že se nám podařilo úspěšně realizovat tak rozsáhlý projekt v krátkém čase a že jsme přispěli ke zlepšení úrovně služeb pro staré osoby. I v tomto případě musíme vyzdvihnout hladkou komunikaci a spolupráci s ateliérem i investorem, který dal na naše dobré rady z praxe a Dům seniorů tak získal stávající podobu.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.