Blog

Jak vytvořit relaxační zónu pro vaše zaměstnance?

25.3.2020

Bez odpočatých zaměstnanců plných energie, síly a odhodlání nemůže dlouhodobě fungovat žádná firma. Vytvoření relaxační zóny je jedním ze způsobů, jak podpořit firemní kulturu a dopřát pracovníkům zaslouženou chvíli pohody. Na odpočinkové zóny narazíme nejen v korporátech, ale i malých a středně velkých firmách. Jak by relaxační zóna měla vypadat a co by v ní nemělo chybět?

IMG_4209.jpg

Pohodlné posezení je základní kámen odpočinkové zóny.

 

Relaxační zóna – prostor pro pasivní i aktivní odpočinek

Odpočinková firemní zóna by měla poskytovat zázemí pro všechny typy zaměstnanců a zohledňovat jejich osobnostní rysy. Zatímco někteří dávají přednost aktivnímu odpočinku a kolektivním činnostem, jiní se rádi stáhnou do ústranní a chtějí mít chvilku jen pro sebe.

Pokud to prostory umožňují, vybavte místnost zábavnými prvky pro kolektivní aktivity. Stolní fotbálek, pingpongový stůl nebo třeba herní konzole mají mezi zaměstnanci napříč obory velký úspěch. Současně myslete i na introverty a rozené solitéry. Dopřejte jim klid v podobě odpočinku na pohodlném pytli, křesle nebo sedačce (například oblíbeném sofa MOVE ME) a pořiďte knihovnu nebo malý stolek pro kreativní tvoření. Ke kolektivnímu i individuálnímu odpočinku dobře poslouží také dataprojektor a promítací plocha.

 

Pohodlí na prvním místě

Chcete, aby se zaměstnanci cítili v relax zóně dobře? Zajistěte jim pohodlí! V prostorách kanceláře musí pracovníci trávit většinu času v jedné poloze, a to vsedě. Přizpůsobte odpočinkovou místnost tak, aby v ní mohli lidé volně chodit, protáhnout se, ale třeba si také lehnout. Sedací pytle jsou k tomu jako stvořené. Snadno se tvarují a každý si je může přizpůsobit podle potřeby.

Pohodlí zajistí třeba moderní houpací křeslo. To najdete například v relaxační zóně společnosti MANN + HUMMEL, kde nechybí ani interiérové vybavení z dílny Profil Nábytek.

IMG_4309.jpg

Zaměstnanci mohou relaxovat i u hraní na konzoli, šipek nebo se jít protáhnout a zacvičit si. 

 

Čerstvý vzduch a dostatečné osvětlení

V místnosti musí být dobré klima a čerstvý vzduch, který okysličí mozek a podpoří schopnost koncentrace po návratu do pracovního procesu. Protože se v odpočinkové místnosti pohybuje větší počet osob, je třeba prostor častěji odvětrávat. Mnohdy je namístě zajistit dobré klima instalací kvalitní vzduchotechniky nebo klimatizace.

Místnost určená k odpočinku musí být také dostatečně prosvětlená. V prostorách, do nichž prostupuje jen malé množství přirozeného slunečního osvětlení, nezapomeňte na adekvátní počet umělých zdrojů světla v teplejších barvách.

 

Prostory pro odpočinek by měly být harmonické

Design relaxační zóny by měl materiálově i barevně ladit s ostatními interiérovými prostory a navazovat na jednotný firemní styl. I přesto můžete prostor pojmout experimentálně a zakomponovat do něj prvky, které se v jiných místnostech nenachází. Typickým příkladem jsou zelené stěny, které působí uklidňujícím dojmem a současně produkují kyslík. Vneste kus přírody do své firmy a začleňte do prostoru regály nebo závěsné systémy na zeleň. Uvidíte, že to relax zóně rozhodně prospěje.

Patříte mezi příznivce minimalismu a nechcete místnost zbytečně přehltit robustním a těžkopádným nábytkem? Pak sáhněte po kancelářském nábytku z řady MOVE ME. Relax zónu doplňte o stoly různých velikostí nebo o mobilní boxy, které můžete zavěšovat, skládat na sebe nebo používat přímo k sezení. Díky modulárním boxům si budou moci sami zaměstnanci přizpůsobit členění místnosti dle svých potřeb. Do prostorů určených k odpočinku se rozhodně hodí i nábytek z řady TAK, který je tvarově jednoduchý, a přitom maximálně variabilní a pohodlný. Pro příznivce jednoduchosti je jasnou volbou.

MOVE ME Furniture range / Nábytková řada MOVE ME

Dekorace dotvářejí celkový dojem z prostoru.

 

Nebojte se experimentovat a pracujte s přírodními materiály. Snažte se zachovat vzdušnost interiéru a nepřehlťte jej nadměrným množstvím nábytku. Kontaktujte nás, rádi vám ve spolupráci s interiérovými designéry vytvoříme relaxační zónu, díky které budou vaši zaměstnanci kreativnější a produktivnější.

 

 

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.