Média

Ohlédnutí za rokem 2019: stěhování, úspěšné realizace i ocenění

19.12.2019

Na novoroční přípitek si musíme ještě nějaký ten pátek počkat. Nic nám ale nebrání v tom, abychom se už teď pustili do bilancování a ohlédnutí se za uplynulým rokem 2019. Jaký byl a co pro naši společnost znamenal? Nesl se především v duchu neskutečného úsilí a velkého množství práce, která přinesla viditelné výsledky a posunula nás zase o krok vpřed.

Sídlo společnosti Profil Nábytek

V novém sídle se nachází výrobní hala i všechna naše oddělení pohromadě.

 

Stěhování a zahájení provozu nové výrobní haly

Vybudování nového areálu a stěhování firmy patří mezi nejzásadnější a současně nejnáročnější cíle, které jsme si pro rok 2019 stanovili. Z centra Humpolce jsme se do nového areálu, který vyrostl v brownfieldu u vlakového nádraží, přestěhovali po 28 letech. Vzhledem k velikosti areálu i výrobní haly o rozloze 4500 m2 můžeme veškeré aktivity do budoucna soustředit sem.

Po kompletním dokončení největšího investičního projektu v naší historii najdete všechna oddělení firmy na jednom místě – výrobu, technologické centrum, administrativu i obchodní oddělení. Během roku jsme dokončili realizaci výrobní haly, která je už nyní v plném provozu. Veškerá výroba nábytku probíhá právě zde. Celou administrativní část společnosti pak plánujeme přestěhovat na přelomu příštího roku.

Na starý areál firmy jsme nezapomněli

I když věnujeme spoustu úsilí a času dokončení nového areálu a souvisejícímu stěhování, nezapomněli jsme ani na náš původní areál na Hradské v centru města. Nechceme ho nechat chátrat, ale rozhodli jsme se ho nabídnout co nejvíce lidem v Humpolci, aby znovu ožil a fungoval. Na původním místě firemní prodejny byl vytvořen showroom Profil Nábytku se sdílenou kavárnou a coworkingovým centrem, který má v nájmu a provozuje Coworkingové družstvo Spolu. Prostor poskytuje zajímavé služby pro živnostníky a současně zaměstnává osoby se zdravotním handicapem.

Protože nám jde o budoucnost původního areálu, pečlivě si vybíráme nové nájemce. Na Hradské tak dnes mimo jiné sídlí šikovní živnostníci (zejména truhláři), na dvoře pak roste veřejný prostor s pískovištěm nazývaný REKREAtivní zahrada. Stále hledáme další nájemce – pokud máte zájem o lukrativní prostor v centru Humpolce, kontaktujte nás.

Nábytková řada TAK už rok na trhu

Kolekci nábytku TAK, která zdůrazňuje komfort a podněcuje přirozené jednání v kolektivu, jsme uvedli na trh už před rokem. Nábytková řada TAK sklidila mezi zákazníky velké úspěchy, a to zejména díky propojení moderního designu s pevnými truhlářskými základy a nadčasovými materiály. V průběhu roku jsme realizovali první zakázky v čele s kolekcí TAK, a to v kutnohorském architektonickém studiu a v novém coworkingu v Humpolci.

Ergonomický stůl TAK

Nábytková řada TAK obsahuje základní i výškově nastavitelné pracovní stoly, lavice, úložné prostory a mnoho dalšího.

 

Máme za sebou řadu úspěšných realizací

V průběhu roku 2019 jsme úspěšně dokončili řadu významných realizací a poradili jsme si i se specifickými požadavky našich zákazníků. Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT jsme pro budovu KOKOS dodali veškerý nábytek, a to pro kanceláře, zasedací a odpočinkové místnosti i knihovnu. Montáž interiérového vybavení jsme zvládli za pouhé 3 dny.

Během roku nás také oslovila automobilka Škoda Auto se zájmem o zhotovení nábytku pro mladoboleslavské apartmány. Ve spolupráci s designéry jsme zhotovili kompletní interiérové vybavení, které zaujme moderním vzhledem a důrazem na funkčnost. Současně pracujeme na mnoha dalších projektech, mezi které patří vybavení pro hotely ve Vídni a Berlíně, školu UJEP v Ústí či realizace showroomu Peugeot a Citroen. Dále spolupracujeme se společností TESCAN – světovými výrobci mikroskopů a chystali jsme také vybavení interiéru pro NEXEN tire v Žatci.

Zmodernizovali jsme firemní apartmány v Krkonoších

Již nějakou dobu naše firma provozuje vyhledávané apartmány v Krkonoších, které vznikly ze staré školy. Jedná se o moderní ubytovací zařízení se dvěma luxusními a třemi nadstandardními apartmány a jedním hotelovým pokojem.

V průběhu roku jsme provedli další modernizaci, která zahrnovala přístavbu nového apartmánu a wellness. Originální apartmán visutý nad jezírko vás okouzlí krásným výhledem do údolí a na vrcholky krkonošských hor. Ve wellness najdete dvě sauny, ochlazovací jezírko, masážní vanu, relaxační zónu a také menší posilovnu. V exteriéru jsme postavili též novou pergolu se zázemím a menší hřiště pro děti.

Pokud vás zajímá více o Apartmánu Stará škola, můžete navštívit webové stránky.

Apartmány v Krkonoších

Apartmány Stará škola v Krkonoších jsou díky své vybavenosti a poloze vhodné jak pro rodinnou dovolenou, tak různé firemní akce.

 

Získali jsme hned několik ocenění

Za dlouhodobé úsilí, které do provozu společnosti Profil Nábytek investujeme, jsme v tomto roce obdrželi hned několik významných ocenění. Umístili jsme se na druhém místě v soutěži Firma roku 2019 Kraje Vysočina, která patří k největším podnikatelským kláním v republice.

Od Asociace českých nábytkářů jsme získali ocenění Investice roku 2019 ve výrobě nábytku za zavedení procesu unikátních, automatických a moderních výrobních technologií v novém výrobním závodu.

Uplynulý rok 2019 znamenal pro společnost Profil Nábytek obrovský posun vpřed. Vyžádal si spoustu práce, která se vyplatila. Děkujeme všem našim partnerům a zákazníkům za důvěru a věříme, že v podobném tempu se budeme dále vyvíjet i v průběhu následujícího roku.

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.