Blog

Hotelové vstupní prostory, které udělají dojem

25.2.2020

Zařizujete hotel, penzion nebo jiné ubytovací zařízení a chcete na své hosty udělat opravdu dobrý dojem? Pak věnujte velkou pozornost návrhu a vybavení vstupních prostorů, se kterými se návštěvníci setkají hned po příchodu. Právě recepce nebo lobby s posezením často vypovídá o celkové atmosféře hotelu. První dojem je z psychologického hlediska zásadní – nepromeškejte svoji šanci a zaujměte!

8smička Humpolec

Lobby vybavte pohodlným posezením, aby si vaši návštěvníci mohli odpočinout po dlouhé cestě.

 

Popřemýšlejte nad funkcí vstupních prostorů

Hotelové vstupní prostory zařizujte s ohledem na požadovanou funkci a nechte si navrhnout takový design, který bude odpovídat představám cílové skupiny. Především v menších hotelích slouží vstupní prostory jen pro samotnou recepci, na které si host vyzvedne klíče a hned se jde ubytovat. V takovém případě je namístě recepci promyslet do posledního detailu, zvýraznit ji interiérovými doplňky a sáhnout třeba i po luxusnějších materiálech. Hosté hned poznají, že zde o ně bude dobře postaráno.

Časté je také propojení recepce s prostory lobby, ve kterých mohou návštěvníci počkat na check-in nebo si odpočinout po dlouhé cestě. Návrh vstupních prostorů musí být koncipován tak, aby hostům zajistil maximální pohodlí a navozoval příjemnou atmosféru. Zvolte vybavení a nábytek, který bude nejen komfortní, ale také odolný. Bude působit dobře i po několika letech každodenního používání.

about:berlin Hotel

Zařízení společných prostorů hotelu about:berlin vás okouzlí. Inspirujte se!

 

Nábytek do hotelů musí zaujmout a dlouho vydržet

Při výběru vhodného nábytku do vstupních hotelových prostorů se nezaměřujte jen na design, ale také na samotnou konstrukci. Za tímto účelem navrhla naše společnost Profil Nábytek speciální nábytkovou řadu BLOCK, která se hodí zejména do moderně koncipovaných prostorů. Vyznačuje se jednoduchými tvary a čistými liniemi s důrazem na funkčnost každého výrobku. Komponenty z této řady se vyrábí ve variantách z dubového masivu, dýhy a laminované dřevotřísky s předními plochami v bílém lesku. Jedná se především o ušlechtilé materiály, které nejenže luxusně vypadají, ale také vydrží.

Apartmán Stará Škola v Krkonoších

V malých penzionech může být recepce vybavena i malým barem. Doplňte ji o praktické barové židle.​

 

Ekonomická varianta neznamená nízkou kvalitu

Nábytek do vstupních hotelových prostorů z přírodních materiálů je honosný, ale současně i nákladnější. Pokud hledáte pro svůj malý hotel nebo rodinný penzion ekonomickou variantu, máme pro vás řešení. Už dříve jsme pro studentské koleje UNYP vytvořili speciální nábytkovou řadu, která je variabilní a snadno se přizpůsobí jakýmkoliv prostorům. Nábytek je odolný a doplněný o řadu důmyslně promyšlených detailů. Je jasným důkazem toho, že i ekonomické řešení může být kvalitní a esteticky hodnotné.

 

Ozvláštněte vstupní hotelové prostory interiérovými doplňky

Chcete, aby si hosté vstupní prostory zapamatovali? Nezapomeňte na vhodné interiérové doplňky, které budou tematicky navazovat na styl vašeho hotelu. Uvolňující a přátelské atmosféry dosáhnete začleněním zeleně, uměleckých instalací, obrazů nebo designových světel.

Nezapomínejte, že krása tkví v jednoduchosti. Inspirujte se minimalistickým stylem a v tomto duchu pracujte i s doplňky. Do vstupních prostorů se hodí například minimalistické konstrukční řešení věšáku TAK, který zaujme ornamentem roxoru, který se využívaná ve stavebnictví jako výztuž betonu. Pro propojení funkčnosti a moderního designu sáhněte také po sofa MOVE ME nebo stylových barových židlích.

Nábytková řada TAK / Furniture range TAK

Například minimalistický věšák TAK, který je nejen designovým doplňkem, ale je také praktický.

 

Představte své vize interiérovému designérovi

Návrh vstupních prostorů hotelových objektů je velkou výzvou. Jedná se totiž o komplikované prostory, ve kterých nejde jen o estetické řešení – důležitá je funkčnost a praktičnost. Každý prvek musí sloužit svému účelu. Doporučujeme proto spolupracovat s architektem nebo interiérovým designérem, který má v oboru zkušenosti z předešlých realizací.

Naše firma Profil Nábytek dlouhodobě spolupracuje se zkušenými designéry, kteří vám s návrhem recepce nebo lobby rádi pomohou. Stačí, když přijdete s vizí, požadavky a nápady, které designér promění v sebevědomý reprezentativní prostor.

Inspirujte se našimi dřívějšími realizacemi hotelových prostorů. Vytvořili jsme například nábytek pro moderní about:berlin Hotel, hotel Na Farmě zdůrazňující motivy venkova nebo apartmány Stará škola. Každý projekt je jedinečný. Ozvěte se nám, rádi proměníme i vaše vize ve skutečnost.

 

Zavřít

Děkujeme Vám za zájem!

Prosím vyplňte formulář a my se Vám brzy ozveme.